Deprecated: wpseo_opengraph sa od verzie 14.0 nepoužíva! Použite namiesto toho wpseo_frontend_presenters. in /nfsmnt/hosting2_2/5/b/5bde90fb-0dd2-4ba0-ba35-ba25337276ac/tamarchitekti.sk/web/wp-includes/functions.php on line 5088

Luxusný veľkometrážny byt Tarjanne, Bratislava

V obytnom dome Tarjanne sme navrhli interiér veľkometrážneho bytu. Stavebnými úpravami sme prepojili kuchyňu, jedáleň a obývaciu časť bytu. V pôvodnom návrhu bytu bola kuchyňa úzka a svojimi proporciami nezapadala do konceptu luxusného bytu. Zväčšili sme ju na úkor šatníka. Šatník sme presunuli medzi dve izby. Tým sa zvačšila jeho plocha a zlepšilo sa dispozičné propojenie jednak na izby, ale aj na vstupnú halu, čo vyriešilo odkladanie kabátov v prípade návštev. Šatník taktiež tvorí akustickú bariéru medzi izbami.

Detskú izbu sme navrhli v miestnosti s východom na terasu. Izba pri kúpelni dostala funkciu pracovne. Do budúcna môže slúžiť ako druhá detská izba.

Do spálne rodičov sa vstupuje z obývačky cez dvere zakomponované do dubového obkladu steny. Dvere tak nenarúšajú harmóniu obývacieho priestoru. Spálňa má svoj vlastný šatník a veľkoryso riešenú kúpelku so samostatne stojacou vaňou.

Interiéru dominujú kvalitné a trváce materiály. Keďže byt má veľkorysé presklenné plochy, ktoré vpúšťajú do interiéru dostatok svetelných lúčov, dovolili sme si navrhnúť celý interiér v tmavých farbách. Na stenách sa strieda drevený obklad z tmavého dubového dreva s betónovou stierkou. Na pozadí betónovej stierky sme inštalovali kovovú regálovú stenu taliankej výroby. Dominantou obývacej izby je kvalitná sedačka od známej talianskej nábytkárskej firmy. Svojou modrou farbou oživuje celý priestor. Priestor medzi obývačkou a kuchyňou je opticky oddeľuje 1,70 m vysoká nábytková stena s TV obrazovkou.

Projekt01/2016
LokalitaDúbravka - Bratislava
Plocha bytu183,00 m2

Zaujala vás naša práca?